جراح بینی تهران
مشاوره در واتس اپ

جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی چگونه است

کنترل قند در حین عمل زیبایی بینی ، از نکته های مهم در این جراحی می باشد . به همین علت در رابطه با جراحی بینی در افراد دیابتی سوالاتی مطرح است .

اولین و مهم ترین پرسش امکان انجام جراحی بینی در افراد دیابتی است ، که آیا امکان جراحی بینی در افراد دیابتی وجود دارد یا خیر ؟

به طور کلی می توان گفت در صورتی که مقدار قند خون فرد کم تر از150 باشد ، هیچ مانعی برای انجام جراحی بینی در افراد دیابتی وجود نخواهد داشت .

پیش از آن که جراحی بینی انجام شود ، لازم است تا اقداماتی انجام بشود . آزمایش خون و بررسی یک سری از فاکتور ها از جمله ی این اقدامات است . لذا در صورتی که میزان قند خون در کنترل باشد . نگرانی برای انجام عمل بینی وجود نخواهد داشت .

جراحی بینی در افراد دیابتی

قبل از جراحی بینی در افراد دیابتی

پیش از جراحی لازم است تا بیمار 6 تا 8 ساعت ناشتا باشد ، در افرادی که مبتلا به دیابت باشند ، توصیه می شود تا دوساعت قبل از این که به اتاق عمل بروند ، یک لیوان آبمیوه ی شیرین بدون پالپ میل نمایند تا در حین جراحی بینی ، دچار افت قند نشوند . همچنین به بیمار گفته می شود تا روز جراحی دوز انسولین را تزریق نکنند و داروی خوراکی مربوط به دیابت را نیز میل نکنند تا از هیپوگلایسمی در حین عمل پیشگیری شود .

لازم به ذکر است که این توصیه ها به طور عمومی است و لازم است تا فرد قبل از اقدام به جراحی کلیه سوابق درمانی خود را با جراح بینی در میان بگذارد و بر آن اساس جراح بینی به او توصیه های لازم را خواهد کرد .

لازم به ذکر است در صورت بروز مشکل در طی عمل جراحی ، تیم عمل جراحی هر گونه اقدامی که لازم باشد را برای رفع مشکل انجام خواهند داد .

دکتر یوسف یعقوبلو

جراح و متخصص گوش حلق و بینی
جراح زیبایی بینی و صورت

پاسخ

4 + هفده =

Call Now Button